Hakkımızda

Şirketimiz 1974 yılından beri inşaat sektöründe faliyet göstermekte olup, 2008 yılında da tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri dönüşümü konusunda faaliyetlerine başlamıştır.

Şirketimiz, faaliyete başladığı ilk günden bugüne kadar devam ettirdiği “Kaliteden ödün vermeden devam etmek” çizgisiyle kazandığı müşteri memnuniyetini, aynı şekilde geri dönüşüm sektöründe de devam ettirmekte kararlıdır.

Geri dönüşüm tesisimizde, sadece sanayide çıkan üretim fireleri eritilmektedir. Bu firelerden üretilen granüller, plastik ev gereçleri, plastik bahçe mobilyaları, ambalaj ipi ve ürünleri, kısacası ilgili plastik sınıfının üretiminde kullanıldığı her alanda sorunsuzca ve güvenle kulllanılabilmektedir.

Hedefimiz, kalite ve güven konusunda çizgimizi devam ettirerek çevremizi, ülkemizi, dünyamızı korumak adına kazanırken, aynı zamanda geri dönüşüm hammaddeyi kaliteli ve güvenilir olarak sizlere sunmak...

Kalite Politikamız

Müşteriye ürün hizmetini, 1.sınıf üretimi herhangi bir katkı malzemesi kullanmadan, hızlı bir şekilde, orjinal üretime alternatif olarak sunarak, müşteri memnuniyetinin sürekliliğini güvenle sağlamaktır.

Firmamız bu kalite anlayışıyla, çevre duyarlılığı ve yasal düzenlemeler çerçevesinde hem doğal kaynakların verimli ve etkili olarak kullanılabilmesini sağlamakta, hem de çevre kirliliğini önlemektedir.

Çevre Politikamız

Polipropilen ve polietilen geridönüşümünden hammadde üreten firmamız, çevresel sorumluluklarının bilincinde bir firma olarak ürünün gerçekleştirilmesinden sevkiyatın tamamlanmasına kadar geçen tüm aşamalarda ve destek süreçlerde, faaliyetlerinin çevre boyut ve etkilerini belirlemek ve bu boyutların ortaya çıkmasını önlemek amacıyla yöntemler belirleyerek uygulamaya almıştır.

Ebat Plastik Geri Dönüşüm Firması tüm faaliyetlerinin çevre kirliliğine neden olmaksızın yürütülmesi konusunda hassasiyet göstermektedir.


Bu amaçla;

•Çevre ile ilgili tüm mevzuat ve idari düzenlemelere uymayı,

•Enerji ve doğal kaynakları optimum düzeyde kullanmayı,

•Çevre konusunda bilimsel, teknolojik ve ekonomik gelişmelere katkı sağlayacak kuruluşlara üye olarak, bu tip faaliyetleri desteklemeyi,

•Kirliliğin önlenmesini, atıkların azaltılmasını ve kaynağında ayrılarak verimi sağlamayı,

•Çalışanlarını çevre konusunda vereceği eğitimlerle bilinçlendirmeyi, bilgilendirmeyi ve motivasyonunu sağlamayı,

•Yeni yatırım ve projelerde çevre faktörünü göz önünde bulundurmayı,

•Sektörünün gelişmesinde öncü, çevreyi korumaya yönelik faaliyetlerde bulunarak toplumun yanında yer alan bir şirket olmayı.

• Çevreye ve topluma karşı duyarlı, aynı zamanda yenilikçi, sürekli gelişen ve teknolojisi yüksek bir firma olmayı ilke edinmiştir.

Yönetimden Mesaj

Ebat Plastik Yönetimi, çevre bilinci ile hareket ederek, kendini çevreye ve ülkesine karşı güvenilir ve sürdürülebilir entegre çözümler sunan bir organizasyon olarak sürekli geliştirmektedir. Çevre ile uyumlu en iyi ve yenilikçi teknolojileri kullanan bir şirket olarak önceliğimiz farklı atıklara farklı çözümler sunmak, atıklardan ikincil hammadde üreterek geri kazanmak ya da atıktan enerji üretmektedir. Böylece doğal kaynaklarımız korunurken, atıklar da en verimli şekilde değerlendirilmekte, atığa bir yaşam döngüsü kazandırılmaktadır.

Ebat Plastik, çevreyi korumaya ve ekonomik büyümeye, sürdürülebilir kaynak yönetimiyle katkıda bulunarak, atık yönetimi ve yenilenebilir enerji sektöründe teknolojik altyapısı ile bilinen bir lider olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.